Istota fotografowania

Często zastanawiamy się dlaczego tak naprawdę ludzie fotografują? Oraz dlaczego robią to w sposób barwny? Przecież oczywiste jest, że czarno-białą fotkę jest wiele łatwiej i taniej stworzyć od tej kolorowej. Niektórzy uważają, że tylko obraz czarno-biały dokonuje tej właściwej syntezy obrazu, oraz że jest to technika bardzo szlachetna, która ma na celu usuwanie w cień nieistotnych szczegółów, wycisza rzeczywistość.

No dobra, ale..

Jednak istnieją również przeciwnicy tej metody fotografowania. W dzisiejszych czasach można zapisać się na kurs fotograficzny, który ma na celu obalenie tej metody i pokazanie, iż obraz kolorowy jest o wiele piękniejszy i atrakcyjniejszy od tego szarego. W istocie zdjęcie wykonane w kolorze jest nieco droższe, lecz idziemy z postępem i dzisiaj modne są fotki barwne, jak również zdarzają się również te bez koloru. Kurs foto ma również na celu zachęcenie jednak do tej nowoczesnej metody fotografowania. Barwa w fotografii odgrywa ważną rolę i jest najczęściej używana. Zdecydowanie można również zaznaczyć, iż w dalszym ciągu spotykamy osoby często zwane daltonistami, ponieważ posiadają defekt widzenia barwnego.
kolory w fotografii W czasach obecnych nie ma już odwrotu od barwnej fotografii tak samo jak od barwnej telewizji, która przecież dawniej również była w szarych odcieniach. Jednak są to już dla nas odległe czasy znane niekiedy jedynie z opowiadań rodziców, bądź dziadków. Fotografia czarno- biała nie zginie, możemy być o to spokojni. Zawsze znajdzie swoje szerokie zastosowanie głównie tam, gdzie nie jest warto pchać się w niepotrzebne koszty, gdyż jest ona stosunkowo tania w porównaniu do tej w kolorach. Fotografia artystyczna wręcz nie uznaje kolorów, gdyż nie odzwierciedlają one naturalnej postaci danego zdjęcia, na którym coś lub ktoś jest przedstawiony. Szarość każdemu jednak kojarzy się z czymś starym, rzeczywistym, odległym. Warto zapisać się na kurs fotografii artystycznej, aby móc w pełni zrozumieć jej rolę i zastosowanie w naszym życiu, które nie koniecznie musi być szare, jednak z czasem robi się coraz bardziej kolorowe.

2 thoughts on “Istota fotografowania”

  1. Wspaniale przygotowany blog, jak i towarzystwo, które się na nim wypowiada

Możliwość komentowania jest wyłączona.