Praca amatora fotografa

Amator jest to osoba, która dopiero nabywa wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie, która ją interesuje. Każdy wykonywany zawód na samym początku wykonujemy w sposób amatorski. Tak samo dzieje się w przypadku fotografii. Fotografia bowiem również wymaga odpowiedniego przygotowania, oraz pozyskania odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Od amatora do profesjonalisty jest spora droga do pokonania.

Łatwiej pokona ją osoba, która czuje zamiłowanie w tym temacie, kocha to robić, jak również interesuje się fotografowaniem. Aby założyć własne studio fotograficzne nie jest nam wcale potrzebna ogromna hala. Wystarczy zaledwie niewielki pokoik o średniej wielkości. Musi być on jednak odpowiednio przygotowany tak, aby zmieściły się w nim wszystkie potrzebne nam sprzęty, które posłużą nam do wykonywania obowiązków fotografa. Pracownia taka musi być przygotowana pod kontem laboratoryjnym, jak również powinna mieć wydzieloną przestrzeń do robienia zdjęć, w której należy umieścić do tego celu przeznaczony sprzęt.

Każdy powtarza tą samą ścieżkę

Każdy amator powinien najpierw zapisać się na kurs fotograficzny w celu nagromadzenia odpowiedniej ilości potrzebnej wiedzy. W sytuacji, kiedy nie mamy możliwości zagospodarowania dwóch pomieszczeń, możemy jeden podzielić na dwie części. Istotne jest, aby jedno pomieszczenie było ciemne, bez dostępu światła. W tym pomieszczeniu ładujemy zrobione filmy do kaset oraz przewijamy błony z rolek o większej pojemności. Ciemność ma tu ogromne znaczenie, gdyż unikniemy naświetleniu zgromadzonego filmu. Należy również tak wygospodarować ciemne pomieszczenie, aby mieć pewność, że nikt z zewnątrz niespodziewanie nie wtargnie i nie otworzy nam drzwi, gdyż grozi to zniszczenia naszych filmów. W tym celu możemy zainstalować specjalną instalację świetlną w postaci malutkiej żarówki znajdującej się nad wejściem z dobrze widocznym napisanym wielkimi literami napisem STOP. Każdy, kto zauważy takie ostrzeżenie, będzie zdawał sobie sprawę, że nie może w dowolnej chwili otwierać danego pomieszczenia. Pamiętajmy, że aby z amatora stać się profesjonalistą warto uczęszczać na kurs foto, a nie tylko opierać się na wiedzy książkowej.

4 thoughts on “Praca amatora fotografa”

  1. Hej. Bardzo mi się podoba twój blog. Może jakieś partnerstwo? Mail poszedł. Odczytaj i odpowiedz czy się na to zgadzasz. Do zobaczenia !

Możliwość komentowania jest wyłączona.